J. Drábek: Každá změna je nepopulární

28.03.2011 - Na pracovním setkání se sešel ministra práce a sociálních věcí Jaromír Drábek s představiteli města Jablonec nad Nisou v čele se starostou Petrem Beitlem, zástupci libereckého magistrátu a řediteli pracovních úřadů v Liberci a Jablonci nad Nisou. Hlavním tématem schůzky na půdě jablonecké radnice byly nadcházející změny v sociální oblasti.

Nová struktura úřadů práce platná od 1. dubna 2011, sjednocení místa výplaty sociálních dávek, ale i další problematika sociální a školské oblasti zajímala odborníky z Městského úřadu v Jablonci a libereckého magistrátu. Jaromír Drábek odpovídal na to, jak se rozdělí kompetence mezi obce a úřady práce, jak se zjednoduší a zprůhlední agenda, jak bude probíhat přechod a výběr pracovníků z radnic na úřady práce a jak je nyní velmi důležitá komunikace mezi oběma těmito subjekty.

„Každá změna je nepopulární a každá může znamenat i konec ministra. Avšak na těchto změnách, které jsou skutečně nutné a jsou bez politického zabarvení, se začalo pracovat už za ministra Škromacha, posléze i za ministra Nečase. Nyní jsme je konečně nastartovali,“ říká ministr Drábek.

Kromě organizačních změn v rámci úřadů práce se hovořilo také o způsobu předškolní výchovy dětí a ministr konstatoval, že nejvíce otazníků se objevuje v péči o věkové rozmezí 2 - 3 roky. „V současné době je způsob výchovy v Čechách nějakým způsobem stabilizovaný, zřejmě se nám nepodaří v krátké době a za současné finanční situace vybudovat jesle pro asi jednu třetinu dětí,“ dodává Jaromír Drábek.

Pracovní setkání mistra Drábka na jablonecké radnici by mohlo být jedním z řady dalších. „Témata se nám asi v nastávající době změn v sociální oblasti budou vršit a tak je možné, že oslovíme ministerstvo práce a sociálních věcí znovu, abychom si vysvětlili novinky,“ uzavřel pondělí schůzka starosta Beitl.

Vytvořeno 29.3.2011 8:48:09 | přečteno 2933x | Petr Vitvar