IPRM pomohl zrekonstruovat tři výtahy

30.09.2011 - Ve čtvrtek dopoledne místostarosta Petr Tulpa a předseda Sdružení vlastníků bytových domů Jindřich Janáček slavnostně zkolaudovali a přestřižením pásky do provozu uvedli zrekonstruované výtahy.

S projektem jejich modernizace se sdružení vlastníků přihlásilo do 2. výzvy na regeneraci bytových domů v rámci IPRM zóna Žižkův Vrch a okolí na jaře roku 2010.

Kompletní rekonstrukce výtahů v domě v Nové Pasířské 17, 19, 21 přišla na 3,3 milionu korun, přičemž dotace z EU a státního rozpočtu České republiky činila 40% nákladů (v poměru 44% EU a 4% státní pokladna). Žádost o dotaci si sdružení vlastníků podalo do 2. výzvy na regeneraci obytných domů v rámci IPRM Žižkův Vrch a okolí. „Tehdy přišly dvě žádosti, z nichž jedna nesplňovala formální náležitosti,“ říká Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jablonecké radnice.

„IPRM zcela jasně pomáhá zlepšení bytového fondu ve vymezené zóně města. Právě tento dům je jediný, který se pustil do rekonstrukce výtahů - ty mají nyní novou technologii a domy se tak staly zcela bezbariérovými. Ostatní žadatelé o dotaci se pouští spíše do rekonstrukcí střech, zateplení obvodového pláště či výměny oken. Práce s dotacemi z integrovaného plánu je sice složitá administrativně, přesto přináší své ovoce,“ komentuje čerpaní dotací z IPRM místostarosta Petr Tulpa.

„Jsme rádi, že se nám projekt podařilo zrealizovat a že v domech 17, 19 a 21 máme nové a moderní výtahy. Z výběrového řízení vzešla nakonec pražská firma Schindler CZ, která na výtazích pracovala od května,“ popisuje předseda SVBJ Janáček.

Další, v pořadí již čtvrtou výzvu na regeneraci bytových domů v rámci IPRM se město Jablonec chystá vyhlásit v 1. pololetí roku 2012. Podle slov Ivety Habadové bude alokace asi 7,7 milionu korun.

Loga IPRM - EU - MMR

• IPRM (Integrovaný plán rozvoje města)
Vytvořeno 30.9.2011 8:59:37 | přečteno 2395x | Petr Vitvar