IPRM pokračuje i o prázdninách - na řadě je vnitroblok

14.07.2011 - Od počátku července probíhá revitalizace vnitrobloku bytového komplexu ohraničeného ulicemi Řetízková, Na Kopci a Skřivánčí. Další projekt v rámci Integrovaného plánu rozvoje města - zóna Žižkův Vrch a okolí má být dle plánu dokončený 30. září.

„Revitalizace vnitrobloku spočívá zejména v sadových úpravách včetně kácení vytipovaných dřevin, vybudování veřejného osvětlení a nové kanalizace, úpravě zpevněných ploch, schodišť a kontejnerového státní. V nových oddychových plochách se objeví nový mobiliář a herní prvky. Úpravami projdou anglické dvorky a odizolují se obvodové suterénní stěny objektů,“ popisuje změny místostarosta Petr Tulpa, který celý IPRM od začátku garantuje. Podle jeho slov probíhající práce omezí průchod vnitroblokem Řetízková, Na Kopci a Skřivánčí.

Investorem projektu je město Jablonec nad Nisou, akci realizuje společnost SIZ, s.r.o. z Velkých Hamrů. Revitalizace bude stát 5.433.469 korun, dotace z Evropské unie je ve výši 85%.

Tento projekt je realizován v rámci Integrovaného plánu města Jablonec nad Nisou a je spolufinancován z prostředků Evropské unie, z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Loga IPRM - EU - MMR

Vytvořeno 14.7.2011 9:18:28 | přečteno 2925x | Petr Vitvar
load