Informační centrum slavilo

09.12.2011 - Turistické informační centrum v Jablonci nad Nisou letos slaví 15 let od svého vzniku.

Ve čtvrtek 8. prosince ráno se v „íčku“ v budově radnice na Mírovém náměstí konala malá oslava a na všechny návštěvníky čekal toho dne narozeninový dárek v podobě slevy na zakoupené zboží.

Malé ranní oslavy se vedle pracovníků informačního centra a ředitele společnosti Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s. zúčastnili pozvaní zástupci spřátelených organizací, městští zastupitelé, starosta Janova nad Nisou a nechyběl samozřejmě ani starosta města Petr Beitl a místostarosta Petr Tulpa.

Hovořilo se o minulosti i budoucnosti informačního centra. V této souvislosti zazněla i poznámka, že další oslava proběhne již v nových prostorách bývalé fary vedle kostela sv. Anny, která nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí právě proto, aby byla důstojným sídlem Jabloneckého kulturního a informačního centra. Fara se promění na Dům manželů Jany a Josefa Schejbalových, kterým objekt původně patřil a spolu s informačním centrem zde bude sídlit i Městská galerie MY.

Turistické informační centrum je od roku 2009 jednou z hlavních součástí obecně prospěšné společnosti Jablonecké kulturní a informační centrum. Poskytuje nejen ucelené informace o regionu a místních zajímavostech, ale zabývá se také vydavatelskou činností a v neposlední řadě dobře reprezentuje město na výstavách a veletrzích v České republice i v zahraničí.

Další informace

Oslava 15 let turistického informačního centra

08.12.2011, budova radnice

Uvítání hostů v IC, foto: M. Hozová

 

Účastníci oslavy, foto: M. Hozová

 

Ředitel JKIC R. Král, ved. IC H. Herkommerová, starosta P. Beitl

 
 
Vytvořeno 9.12.2011 11:28:10 | přečteno 2830x | Petr Vitvar
load