I vedení Jablonce se zapojí do úklidu po povodni

Tisková zpráva 11. 08. 2010

Ve čtvrtek v sedm hodin ráno vyjede do Hrádku nad Nisou také autobus s dobrovolníky z Městského úřadu v Jablonci. Všichni jsou odhodlaní pomoci s úklidem města.

Část dobrovolníků tvoří klienti veřejné služby, část úředníci jablonecké radnice. Do čela této dvacetičlenné pracovní skupiny se postaví místostarosta Lukáš Pleticha. „Tentokrát přidají ruku k dílu hlavně muži, ženské pomocnice přijdou na řadu později,“ říká místostarosta Pleticha.

Obdobné dvacítky vyšle Jablonec i příští týden v úterý, kdy pojede také starosta Petr Tulpa, čtvrteční skupinu povede ředitel městské policie Jiří Rulc. „Jaký bude náš cíl příští týden, ještě nevíme. V každém případě platí, že naše pomoc je zaměřena na Hrádek nad Nisou, Raspenavu a Bílý Kostel,“ upozorňuje Tulpa.

Už od soboty působí v Raspenavě dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek a Proseče, v Hrádku nad Nisou byla jednotka z Rychnova u Jablonce a v Chrastavě byli Janovští.

Do Raspenavy by se zítra měly podle potřeby přesunout také Technické služby Jablonec, které včera a dnes pracovaly v Chrastavě. „Máme tu dva samosběry, dvě kropící auta, dva nakladače a dva sklápěcí automobily,“ říká technický náměstek TSJ, s.r.o. Pavel Kozák.

V Bílém Kostele je od dnešního dne jako personální výpomoc také pracovník právního oddělení jablonecké radnice, který pomáhá tamnímu starostovi s nutnou administrativou a koordinací práce. Do stejné obce odjede ve čtvrtek také pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, která zajistí celodenní péči o děti ve školce, aby se rodiče mohli věnovat odklízení škod.

„Od včerejšího večera jedna hlídka městské policie s autem posílila bezpečnostní složky v Hrádku nad Nisou. Kolega starosta Martin Půta požádal o pomoc při ostraze města před rabováním. Policisté tam zatím budou do 14. srpna vždy od 18 do 6 hodin následujícího dne. Pokud bude třeba, jejich přítomnost prodloužíme,“ vysvětluje jablonecký starosta Tulpa.

Vytvořeno 11.8.2010 16:32:02 | přečteno 2279x | Petr Vitvar
load