I. Kalamitní stupeň stále trvá, město je zavalené sněhem

18.02.2012 - Sněžit v Jablonci zatím přestalo, hlavní tahy jsou mokré, ale bez problémů sjízdné, přesto I. kalamitní stupeň stále trvá. Důvodem je velké množství sněhu na sídlištích, v jiných částech zase velké množství vody.

Ačkoliv sníh přestal padat už v noci, pracovaly technické služby naplno a pokračují nepřetržitě dál. „K uvolňování města od sněhu nám pomáhá obleva a fakt, že přestalo sněžit. Uklízíme nyní chodníky podle plánu a hlavně se věnujeme rozšiřování příjezdových komunikací ke stanovištím komunálního odpadu na sídlištích, aby bylo možné v pondělí svážet odpad dle harmonogramu,“  říká koordinátor zimní údržby Pavel Kozák. Celou noc se také uklízela městská parkoviště – ta v centru jsou volná, stále se pracuje na parkovacích plochách na sídlištích. Všechny parkovací automaty jsou i nadále vypnuté.

„Ráno silnice přimrzaly, tak jsme zvýšili inertní posyp na komunikacích III. pořadí, které byly kluzké, ale pravda je, že mírné zlepšení nastalo,“ konstatuje Kozák. Obleva kromě času na úklid však přinesla také tání a na některých místech se objevily kaluže hluboké i několik desítek centimetrů. „Pomáhali nám hasiči, kteří svými čerpadly odčerpávali vodu do kanalizace. Technické služby zase v ledových příkrovech vyhloubili strouhy a stále se pracuje na uvolňování kanalizačních vpustí, aby voda měla kam odtékat,“ informuje místostarosta Miloš Vele.

Na otázku, zda nepřišel čas odvolat kalamitní stupeň, odpovídá místostarosta jednoznačně: „Zatím ne, a to ze dvou důvodů. Předpovědi na noc jsou nejednoznačné v tom, zda přijdou srážky sněhové nebo dešťové, v každém případě srážky přijdou. Veškerá technika i zaměstnanci technických služeb stále pracují naplno a budou pokračovat i v noci. Zítra dopoledne situaci vyhodnotíme znovu a pak se rozhodneme,“ uzavírá Vele. 

Vytvořeno 18.2.2012 15:44:20 | přečteno 1980x | Petr Vitvar
load