Hrozí silné mrazy, proto se sníh bude odvážet i v noci

23.01.2012 - Téměř dvě stovky nákladních aut plných sněhu za poslední čtyři dny vyvezly Technické služby Jablonec z města na dočasnou deponii v sousedství překladiště na Proseči. I přes zvýšenou intenzitu práce jsou některé chodníky zavalené sněhem, neboť v Jablonci stále hustě sněží. A předpovědi hrozí  silnými mrazy v noci ze středy na čtvrtek.

„Během dnešního odpoledne se začneme věnovat intenzivně také sídlištím. Hrozící mrazy nás nutí k tomu, abychom odváželi sníh na deponii i v noci, protože jakmile zmrzne v závějích, nebude možné s ním nic dělat. Proto prosíme občany, aby byli k ruchu způsobenému úklidovou technikou tolerantní,“ konstatuje místostarosta Miloš Vele a dodává, že v noci bude možné uklízet sníh z chodníků kolem frekventovaných silnic a přitom neohrozit bezpečnost silničního provozu.

„Každý den se snažíme uvolňovat od sněhu sídlištní parkoviště, narážíme však stále na stejný problém – řidiči nerespektují dodatkové tabulky o zákazu stání za sněhu nebo přenosné zákazové značky,“ říká Pavel Kozák, vedoucí oddělení komunikací a koordinátor zimní údržby. Podle jeho slov jsou přednostně od sněhu uvolňované prostory před zdravotnickými a školskými zařízeními a před DPS. „Sníh je mokrý a těžký, takže četa o pětatřiceti lidech, která odklízí sníh ručně hlavně z přechodů, začíná být unavená,“ poznamenává Kozák.

Technické služby Jablonec využívají k úklidu sněhu veškerou vlastní techniku. Ta už však nestačí. „Už využíváme i techniku našich dodavatelů. Jen za poslední čtyři dny jsme z města vyvezli 190 nákladních aut sněhu,“ říká Milan Nožička, ředitel Technických služeb Jablonec nad Nisou, s.r.o. Vzhledem ke stálému sněžení se operativní porady k úklidu sněhu konají každý den a na nich se rozhoduje, kde je třeba zasáhnout nejdříve.

Další informace

Vytvořeno 23.1.2012 15:31:21 | přečteno 2080x | Petr Vitvar
load