Hejtman na pracovní návštěvě v Jablonci

Tisková zpráva 05. 03. 2007

V pátek (2. 3.) navštívil Jablonec nad Nisou hejtman Libereckého kraje Petr Skokan. Navštívil Střední průmyslovou školu strojnickou a nahlédl i do dílen Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy na Horním náměstí, SOŠ a SOU v Belgické ulici a prohlédl si i areál bývalého LIAZu, SŠ řemesel a služeb ve Smetanově ulici a SOŠ a SOU v Poštovní ulici. Díky této pracovní návštěvě měl hejtman možnost si přímo v terénu prohlédnout školy a seznámit se se skutečným stavem. Vyslechl názory o výhodách i nevýhodách integrace přímo od ředitelů navštívených škol. Hovořil se studenty, seznámil se i s jejich názorem na případné dojíždění do Liberce. Starosta, místostarostové a senátorka Soňa Paukrtová, kteří hejtmana doprovázeli mu vysvětlili záměry města i možné alternativy. Hejtman konstatoval, že bylo prospěšné udělat si skutečnou představu o školách, kterých se integrace přímo týká, a ocenil vůli vedení města ke komunikaci. Obě zúčastněné strany vidí problém především v převodu práv z kraje na město, ve finančním vyčíslení převodu, předpokládaném úbytku žáků a dojíždění žáků do Liberce. Hejtman uvedl, že budou nutná další jednání a byly domluveny následné kroky, které by měly vést ke konkrétním výsledkům. Pracovní návštěva byla zároveň i první návštěvou hejtmana v Jablonci nad Nisou od zvolení nového zastupitelstva města.

Návštěva hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana v Jablonci

Přivítání na radnici