FK Baumit požádal o odložení splátky o rok

Tisková zpráva 25. 06. 2010

Desetimilionový provozní úvěr společnosti FK Jablonec 97, a. s., potažmo FK Baumit Jablonec, a. s., schválili jablonečtí zastupitelé v lednu 2008. Splatnost byla stanovena do 30. června tohoto roku. Nyní požádal FK Baumit o roční odklad splatnosti poslední splátky. Odhlasován byl nakonec kompromisní odklad do konce roku.

„Vzhledem k historicky nejlepšímu umístění FK Baumit Jablonec,a. s. na druhém místě Gambrinus ligy v této sezóně a následnému postupu do Evropské ligy by klub rád dále reprezentoval region dalšími kvalitními sportovními výkony jako tomu bylo doposud. S tímto samozřejmě souvisí i zvýšené náklady na dopravu, bezpečnost, ale hlavně technické a materiálové vybavení. Abychom zachovali řádný chod klubu, je pro nás v současné době poslední splátka půjčky výrazně náročná finanční zátěž,“ napsal ve své žádosti za FK Baumit Miroslav Pelta.

Město podepsalo smlouvu o úvěru s FK Jablonec 97, a. s., dnes FK Baumit, a. s., 5. února 2008. Splatnost úvěru byla rozdělena do čtyř splátek po 2,5 milionu korun se splatností 31. 12. 2008, 30. 6. a 31. 12. 2009 a 30. 6. 2010.

„Když jsme úvěr poskytovali, shodli jsme se na tom, že bude splatný do konce našeho volebního období. Proto jsme proti odkladu,“ řekl na včerejším jednání místostarosta Lukáš Pleticha.

Oponoval mu opoziční zastupitel Petr Beitl s tím, že klub ODS nemá námitek, aby se termín prodloužil. „Můžeme se dohodnout, že tento závazek přebere zastupitelstvo příští a splatnost prodlužme.“

Zastupitelé se nakonec dohodli na kompromisu, tedy na odložení poslední splátky ne do konce června příštího roku, ale do 31. 12. 2010.

Vytvořeno 25.6.2010 9:17:19 | přečteno 2891x | Petr Vitvar