Firma Alpine musí odstranit vady do konce května

26.04.2011 - Řadu nedostatků a vad zaznamenali pracovníci oddělení investiční výstavby, když přebírali v září loňského roku park Nová Pasířská. Stavební společnost Alpine z Valašského Meziříčí je proto musí do konce května odstranit.

„Hlavním stavebním nedostatkem je chybné provedení asfaltové plochy na místě určeném k veřejné produkci a na nedaleké části cyklostezky. Důsledkem nedostatečných příčných spádů jsou louže po každém dešti,“ vysvětluje David Pokorný, vedoucí oddělení investiční výstavby. Podle jeho slov se v rámci oprav v těchto místech odfrézují asfaltové vrstvy a ty spodní budou upravené v potřebném rozsahu. Pak firma umístí obrubníky níž oproti původnímu osazení a po technologické přestávce obnoví spodní vrstvy a asfalt.

„Zhotovitel předpokládá, že pracovat začne tento týden, aby opravy dokončil v daném termínu, tedy do konce května,“ říká Pokorný. Pak pracovníci oddělení investiční výstavby důsledně zkontrolují stav zahradnických prací po zimě. „Chceme specifikovat vady vzniklé nedostatečnou činností zhotovitele, tedy reklamační vady, či konstatovat škody vzniklé zimou,“ upozorňuje David Pokorný.

Během zimní údržby však byly také neúmyslně poškozeny dvě lavičky zaváté sněhem. Jejich torza už pracovníci technických služeb demontovali a v dohledné době osadí lavičky nové. Stejně tak vymění poškozený odpadkový koš.

„Cílem je dosáhnout konečného výsledku, to jest pěkného a fungujícího parku pro všestranné využití občany města,“ uzavírá David Pokorný z oddělení investiční výstavby.

Loga IPRM - EU - MMR

Vytvořeno 26.4.2011 15:03:18 | přečteno 2665x | Petr Vitvar
load