Finální povrch Turnovské bude letos na jaře

16.02.2012 - Vydlážděné překopy na ulici Turnovská v sousedství nového Kauflandu přinášejí problémy řidičům. A u místostarosty Miloše Veleho se scházejí stížnosti právě na jejich stav. Proto místostarosta zahájil jednání s vlastníkem komunikace, Ředitelstvím silnic a dálnic, o nápravě.

„Překopy v ulici Turnovská jsou důsledkem výstavby Kauflandu, respektive úpravy silničního provozu osazením semaforů. Výkopy ukrývají kabeláže k nim,“ vysvětluje Miloš Vele a dodává, že na jeho stůl přicházejí neustále stížnosti řidičů na propadající se dlažbu.

„Dlažba není usazená v pevném loži, ale je vyplněná štěrkem. Vlivem silného dopravního zatížení a klimatickými podmínkami se uvolňuje. Jednáním s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme dosáhli toho, že stavebník překopy už předláždil,“ říká Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací jablonecké radnice. Podle jeho slov, však toto opatření nebude mít dlouhé trvání a dlažba se uvolní znovu. Finální povrch, který vrátí komunikaci do původního stavu se plánuje na jaře tohoto roku.

Vytvořeno 16.2.2012 7:55:43 | přečteno 1789x | Petr Vitvar