Festival Divadelní MeziSvěty

Tisková zpráva 06. 05. 2008

Pozvánka na symbolické otevření budoucího unikátního setkání Divadelních MeziSvětů všech tradičních i netradičních divadelních, estrádních, hudebních i cirkusových vystoupení.

Divadelní MeziSvětyFestival zakládají

Vendula Prager, iniciátorka a dramaturgyně Divadelních MeziSvětů (iniciátorka myšlenky festivalu Letní Letná v Praze - letos již 5.ročník), pan Najman, jednatel společnosti Automuzea Vratislavice, Jitka Mrázková, tisková mluvčí a PR, producent Jiří Výška a další lidé, kteří této myšlence věří a společně usilují o vznik prvního symbolického ročníku.

Místo konání

území vratislavského pivovaru Konrád a Automuzea Vratislavice nad Nisou v městském obvodu Liberce Vratislavice nad Nisou mezi Statutárním městem Liberec a Jabloncem nad Nisou.

Akce se koná

za vzájemné podpory vratislavického pivovaru Konrád a Automuzea Vratislavice nad Nisou pod záštitou primátora Statutárního města Liberec, starosty městského obvodu Liberce Vratislavic nad Nisou a starosty Jablonce nad Nisou.

V pátek 23. května od 16 hodin se začne slavnostním průvodem městy, která akci podporují, Libercem a Jabloncem. Průvod doprovodí historická tramvaj, historická auta z Automuzea Vratislavice a samozřejmě umělci a hudebníci v kostýmech, maskách, i na chůdách.

Letošní nultý ročník bude dvoudenním setkáním tradičního a současného divadla a hudby pod širým nebem pro děti i dospělé.

V dalších letech by tento festival měl trvat minimálně deset dní. Je určen širokému publiku, kdy v jednom místě a v jednom čase se setkají žánry, které na první pohled nemají nic společného, aby si navzájem konkurovaly a dělily se o své zkušenosti. Organizátoři mají velké ambice uvádět co nejvíce divadelních premiér, podporovat ty nejlepší kompanie, aby pro ně mohly vytvořit nová představení, která budou festivalu slušet. V připravě je i spousta divadelních dílen jak pro děti, tak pro dospělé, jak pro diváky, tak pro profesionály.

Na letošním symbolickém zahájení si budete moci po představení zatančit ve festivalové tančírně nebo si zazpívat s českou či francouzskou kapelou známé písničky v živém Karaoke.

Další informace

Vytvořeno 6.5.2008 15:06:31 | přečteno 2425x | Petr Vitvar
load