Evropský týden mobility

Tisková zpráva 16.09.2010

Den bez aut v rámci Evropského týdne mobility tentokrát s mottem Prodluž si život, buď aktivní! přichystalo Jablonecké informační a kulturní centrum, o. p. s. ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou na sobotu 18. září. Bohatý program je připraven na Dolním náměstí i v Tyršových sadech.

Sobotní program Dne bez aut je tvořen tak, aby si to „své“ našla opravdu celá rodina. V Tyršových sadech od 9 do 16 hodin bude k zastižení musherka Jana Henychová, která zde představí své psí spřežení, s nímž zdolala závod na 1000 kilometrů za polárních kruhem. Ti nejmenší se budou moci i svézt. Pro aktivnější návštěvníky jsou pak připraveny v 10 a 14 hodin praktické ukázky na in-line bruslích.

Chcete si vyzkoušet, jak vypadá chůze s hůlkami, tzv. nordic walking? Není nic jednoduššího. V 9.30 je sraz zájemců o tento nový druh aktivního pohybu před bývalou farou u kostela sv. Anny. Odtud vyrazí skupina se zkušeným instruktorem či instruktory (podle počtu účastníků) na jedenáctikilometrovou trasu připravované Scheybalovy stezky. Průvodní slovo o zajímavostech, které se na trase nachází, připojí Lukáš Pleticha, předseda Spolku přátel Jablonce nad Nisou. Hůlky si zde mohou zájemci vypůjčit zdarma.

Mezi 9. a 16. hodinou je plánováno bohaté dění také na Dolním náměstí. Kromě Dopraváckého dne v režii ČSAD Jablonec n.Nisou, a.s. zde najdete ukázky alternativního způsobu pohybu a každý si může vyzkoušet zdarma skákací boty či elektrokolo. Soutěže s městskou policií, ukázky práce Českého červeného kříže či biochemické vyšetření pojištěnců VZP jsou už tak trochu stálicemi programu. Své produkty zde budou prezentovat také regionální dopravci. V 10 hodin proběhne ukázka služebního výcviku psů Policie ČR, naopak zájmový výcvik psů předvede v 11.30 ZKO Lukášov. Ve 13 a v 15 hodin své svěřence nabídne potencionálním majitelům útulek Dášenka. Děti si mohou vyrobit autíčko z recyklovaných materiálů a ti nejmenší se za jednu korunu mohou projet elektrickým autíčkem.

Další informace

Vytvořeno 16.9.2010 15:24:45 | přečteno 2212x | Petr Vitvar
load