Dvouletý kontrakt na dodávku elektřiny přinese milionové úspory

26.09.2011 - Tři a půl milionu korun ušetří Jablonec nad Nisou podpisem smlouvy se společností United Energy Trading, a.s., o dodávce silové elektrické energie na příští dva roky. Vítěze veřejné zakázky ve čtvrtek (22.09.) stvrdila mimořádná rada města.

V dubnu tohoto roku se rozhodlo vedení města vypsat veřejnou zakázku na nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie. Zakázka byla členěna do tří částí, a to velkoodběr, maloodběr a veřejné osvětlení, přičemž zadávací dokumentace důsledně požadovala jednotnou cenu pro každý typ odběru zvlášť. „Tím jsme chtěli dosáhnout toho, že nedojde ke zprůměrování cen a tak k poškození některých odběratelů,“ vysvětluje místostarosta Miloš Vele.

Dvouletý kontrakt je v objemu 31 milionů korun a pokud se nezmění současný ceník ČEZ, pak město podpisem smlouvy s vítěznou firmou ušetří v příštích dvou letech 3,5 milionu korun.

Z osmdesáti procent se na hodnocení nabídek podílela cena, z dvaceti zákaznický servis, jímž je myšlena například možnost přístupu k informacím o jednotlivých místech spotřeby, tzn. nejlépe strukturovaný zákaznický portál. Vítězná firma United Energy Trading, a. s. sice nabídla druhou nejnižší cenu, ale k tomu přidala zcela bezchybný zákaznický portál na platformě X-energie.

Vytvořeno 26.9.2011 13:50:27 | přečteno 2056x | Petr Vitvar
load