Dvě stě tun soli za dva dny

Tisková zpráva 06. 01. 2009

Během neděle a pondělí zasypávalo Jablonec velké množství sněhu. Technické služby Jablonec vyjely do ulic v plném nasazení a sníh okamžitě odklízely. O tom, že se jim práce dařila, svědčí i fakt, že během těchto dvou dnů se neobjevily stížnosti na zimní údržbu ve městě.

Na Městský úřad v Jablonci přišly během pondělí pouze dva podněty, které byly neprodleně v rámci možností vyřízeny. Zimní údržba ve městě byla prováděna přesně podle stanoveného plánu a centrum je bezvadně vyčištěno.

„Naši pracovníci vyjeli v neděli hned, jak začalo hustě sněžit, v pondělí jsme vyjížděli ve dvě hodiny ráno a končili v devět večer,“ komentoval práci technických služeb jejich ředitel Milan Nožička. Dodal, že během dvou zmíněných dnů spadlo 38 cm sněhu, na ošetření silnic bylo použito 205 tun soli a 43,9 tun inertního materiálu.

Nyní se postupně ukončují průtahy komunikací, které se společně s chodníky a autobusovými zastávkami či schody sypou inertním materiálem. Ručně se dočišťují nepřístupné chodníky, přechody a upravují se bezbariérové nástupy na chodníky.

Zítra dopoledne si technické služby přiberou na pomoc tzv. „Stalinovy ruce“, které postupně odklidí větší množství sněhu z ulic Kubálkova, Lidická a Soukenná.

Další informace

Vytvořeno 6.1.2009 15:20:00 | přečteno 2225x | Petr Vitvar
load