Dvě stě tisíc od Nadace ČEZ na rekonstrukci zahrady

30.11.2011 - Další projekt s finanční podporou Nadace ČEZ skončil v Jablonci nad Nisou v těchto dnech. Tentokrát se jednalo o rekonstrukci zahrady mateřské školy v Jabloneckých Pasekách.

„V listopadu byla ukončena realizace projektu Rekonstrukce zahrady mateřské školy v ulici Tichá v městské části Jablonecké Paseky. Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ ve výši 200.000 korun v rámci grantového řízení Podpora regionů pro rok 2011,“ říká vedoucí oddělení dotací jablonecké radnice Iveta Habadová. Celkové náklady projektu, který zajišťoval Ing. Petr Vaňátko z Liberce, činily téměř 210.000 korun.

„V zahradě byly vykáceny nekvalitní jehličnaté a listnaté stromy a keře, avšak u většiny dřevin odborně zasáhli arboristé v korunách a vytipované keře upravili odborníci buď jen drobně, nebo provedli hluboký, tzv. sesazovací řez. Stávající výsadba byla doplněna o nově vysazené stromy a keře,“ vysvětluje provedené práce Habadová s tím, že slavnostní otevření zrekonstruované zahrady je plánováno na první pololetí roku 2012.

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Logo Nadace ČEZ

Vytvořeno 30.11.2011 14:33:36 | přečteno 2383x | Petr Vitvar