Dvě smlouvy o přehradě

Tisková zpráva 16. 05. 2008

Město uzavřelo hned dvě smlouvy týkající se bezprostředně letního provozu jablonecké přehrady. Obě dohody zaručují větší bezpečnost a komfort letní rekreace u městské vodní nádrže.

S jabloneckým závodem Povodí Labe uzavřelo město dohodu o využívání vodní plochy vodního díla Mšeno, ve které jsou vymezeny hranice vodní plochy a veřejných prostranství, stanoveny zásady jejich využívání, chování návštěvníků, zajištění bezpečnosti, ale i povinnosti a úkoly města i správce vodního díla.

S jabloneckou skupinou Vodní záchranné služby ČČK uzavřelo město další smlouvu 11. dubna 2008, a to o poskytnutí služeb a jejich materiálním zabezpečení. Rozsah poskytovaných služeb se týká dozoru na vodní ploše, doby a počtu záchranářů ve směně (tři denně od 900 do 19.00 hod.), dále dohledu na bezpečnost návštěvníků i mimo vodní plochu a poskytování první pomoci. Smlouva také stanovuje druh a množství techniky i materiálu, které město zakoupí a záchranářům zapůjčí.

Podle pravidel chování u jablonecké přehrady schválených městskou radou v listopadu loňského roku se pes kolem přehrady a na pláži musí se svým majitelem pohybovat pouze na vodítku a nesmí se koupat.
Vytvořeno 16.5.2008 12:33:36 | přečteno 2334x | Petr Vitvar
load