Dvakrát zcela vyprodané Eurocentrum

10. 01. 2010

Generálka Rybovy mše vánoční v Eurocentru, 27.12.2009, obrázek se otevře v novém okněV neděli 27. prosince 2009 zhlédlo během veřejné generálky a večerního představení asi 1000 diváků dětské provedení Rybovy České mše vánoční.

Na tomto výjimečném představení se podílelo cca 200 účinkujících: sbory Iuventus, gaude!, Amici, gaudete! a Pueri, gaudete!, Vánoční orchestr ZUŠ sestavený pro tuto příležitost ze žáků a pedagogů ZUŠ i jejich rodičů a přátel.

Ukázkami vánočních zvyků oživila koncert Malá Nisanka v čele s paní Janou Hanajovou, která měla také na starost choreografii celého představení. Všem účinkujícím „velel“ sbormistr a zároveň dirigent Tomáš Pospíšil, který také Rybovu mši upravil pro dětský sbor. Sólové party zpívali žáci ZUŠ Denisa Šubrtová a Štěpán Růžička, jejich pedagogové Lucie Jarešová a Vít Rakušan a mimořádným, ale zcela plnoprávným zpěvákem se po pilném půlročním nácviku stal i pan starosta Petr Tulpa, který je známý jako velký milovník hudby a zpěvu.

Výtvarné oddělení ZUŠ připravilo vánoční výzdobu a nádherné figury do Betlému. Hostům byla díky sborovým maminkám a babičkám nabídnuta i spousta vánočního cukroví, v předsálí voněl svařák, punč a pro děti teplý čaj.

Video: Rybova mše vánoční - generálka

Vytvořeno 11.1.2010 9:11:37 | přečteno 2759x | Petr Vitvar
load