Dvacátý biskup litoměřický poprvé oficiálně v Jablonci

Tisková zpráva 23. 01. 2009

Litoměřický biskup Jan Baxant na jablonecké radnici, obrázek se otevře v novém okněDnes v jedenáct hodin přijal v obřadní síni radnice jablonecký starosta Petr Tulpa 20. sídelního biskupa litoměřického Jana Baxanta, který přijel se svým doprovodem do Jablonce na základě pozvání místní farnosti.

Při návštěvě farnosti navštívil také například katolickou školu. „Pan biskup prošel všechny třídy a povídal si s dětmi,“ komentovala návštěvu ředitelka školy Jana Kocourková. V rámci svého nabitého programu si našel biskup Baxant i chvilku na návštěvu městského úřadu, kde se během slavnostního přijetí zapsal do pamětní knihy města. Starosta Tulpa předal biskupovi publikaci vydanou k loňskému 75. výročí vzniku radnice, faksimile městského znaku a měděnou medaili Otce města Josefa Pfeiffera vydanou taktéž v loňském roce.

„Děkuji za vstřícnost a ochotu mě přijmout. Jsem vždy rád, když zavítám do některého města či obce naší diecéze a mohu se setkat s jejich představiteli,“ řekl litoměřický biskup.

Před odjezdem zpět do Litoměřic bude v 16 hodin biskup Jan Baxant sloužit v děkanském kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na jabloneckém Horním náměstí pontifikální mši svatou a pak se setká s místními farníky. Do Jablonce přijede znovu na pracovní návštěvu 3. května tohoto roku.

Vytvořeno 23.1.2009 13:40:02 | přečteno 2503x | Petr Vitvar
load