Dva roky se skřítkem Pastelkou

Tisková zpráva 30. 10. 2009

Skřítek PastelkaUž téměř dva roky se na stránkách Jabloneckého měsíčníku objevuje soutěž pro děti Malujeme se skřítkem Pastelkou. Její výsledky budou představeny na výstavě v prostorách foyeru Eurocentra Jablonec nad Nisou, s. r. o., která se otevře slavnostní vernisáží v úterý 3. listopadu od 16 hodin, jíž otevře místostarosta Petr Vobořil.

Výtvarné soutěže určené předškolákům se od ledna 2008 zúčastnily děti z téměř všech jabloneckých mateřských škol. Jednou si však palmu vítězství odnesla i holčička ze sousedního Rychnova u Jablonce nad Nisou, podruhé zase malířka z Desné v Jizerských horách.

Každý měsíc (kromě letních prázdnin - spojují se oba měsíce) bylo vyhlášeno jedno téma a z došlých obrázků vždy byly vybrány tři nejlepší, které byly otisknuty v měsíčníku a místostarosta Petr Vobořil výherce osobně odměnil buď ve školce nebo je pozval na radnici či do městské knihovny. A právě z těchto vítězných trojic vzešlých z dvouletého kreslení je i sestavena výstava, která potrvá až do 4. ledna příštího roku.

První listopadové úterý však nebude probíhat jen ve znamení vernisáže. Pro děti jsou připraveny také dvě pohádky, Kabaret u dvou tet dopoledne a Poklad baby Mračenice po vernisáži - vše ve velkém sále Eurocentra. Na dopoledne jsou pozvány jsou školky, na odpolední vernisáž pak děti, jejichž obrázky budou součástí výstavy, s rodiči i prarodiči, a samozřejmě nejširší veřejnost.

Vytvořeno 30.10.2009 13:11:24 | přečteno 2576x | Petr Vitvar
load