Dotace Evropské investiční banky

Tisková zpráva 10. 12. 2007

Město Jablonec nad Nisou realizovalo za období 2005 - 2007 celkem 5 projektů, které byly spolufinancovány z Evropské unie v rámci programu Podpory rozvoje komunální infrastruktury. Výše dotace činí 5% celkových nákladů a byla městu přidělena na základě smlouvy s Českou spořitelnou, a. s.

Jedním z těchto projektů byl projekt zaměřený na rekonstrukci škol. V rámci tohoto projektu byla v roce 2007 podpořena rekonstrukce sociálních zařízení v ZŠ Na Šumavě, ZŠ Arbesova, ZŠ Pod Vodárnou a výměna podlahových konstrukcí v objektu MŠ Střelecká (náklady cca 8 mil. Kč). V minulých dvou letech v rámci tohoto projektu byla realizována např. rekonstrukce MŠ 28. října, MŠ Lovecká, ZŠ Mozartova, rekonstrukce fasády školní jídelny ZŠ Pivovarská a rekonstrukce fasády ZŠ Rychnovská. Celkové náklady tohoto projektu v období 2005 - 2007 činily 40 mil. Kč, z toho je dotace ve výši 2 mil. Kč.

Projektem, který byl dokončen již ke konci loňského roku, je Rekonstrukce pavilonu A a amfiteátru. Tento projekt umožnil vznik výstavních ploch, klubu mládeže a divadelní scény a propojení s Centrem obchodní spolupráce a projevil se vzestupem úrovně i množstvím kulturních akcí v Jablonci pořádaných. Tento projekt vyšel na více než 46 mil. Kč a dotace činila 2,3 mil. Kč

Pokračovalo se na projektu Výstavba kanalizací a vodovodů, a to v ulicích K Černé studnici, Pomněnková, U Staré lípy, V Úvoze, Proseč, Jindřichovská, Novoveská a Na Domovině. Náklady tohoto projektu činí 15,8 mil. Kč a dotace je ve výši 790 tis. Kč

Město Jablonec nad Nisou dále také pokračovalo na projektech Výstavba okružních křižovatek (náklady 23,6 mil. Kč, dotace 1,18 mil. Kč) a Rekonstrukce ulic a chodníků (náklady 36 mil. Kč, dotace 1,8 mil. Kč)

Třemi naposled citovanými projekty se výrazně zlepší infrastruktura ve městě i jeho bezprostředním okolí.

Tyto projekty jsou spolufinancovány z Evropské unie v rámci programu Podpory rozvoje komunální infrastruktury.

Znak ČRZnak JablonceVlajka EU

Vytvořeno 10.12.2007 16:07:17 | přečteno 4174x | Petr Vitvar
load