Dostali jste jablko nebo citron?

Tisková zpráva 29. 04. 2009

Dopravní akce v rámci Týdne bezpečnosti, obrázek se otevře v novém okněV závěru dubna - měsíce bezpečnosti, konkrétně v pátek 24. a v úterý 28. dubna, zorganizovala městská policie dvě dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování rychlosti, při nichž děti rozdávaly sladká jablka nebo kyselé citrony.

V pátek strážníci spolu se čtyřmi žáky páté třídy ZŠ Kokonínská a státními policisty kontrolovali řidiče v ulici Rychnovská. Právě v té je v okolí školy umístěný preventivní radar. Během pouhých dvou hodin (od 13:00 do 15:00) projelo měřeným úsekem 117 vozidel. Celkem pětadvacet řidičů děti obdarovaly jablkem za dodržení padesátikilometrové rychlosti, dvanáct citrónů však předaly za její překročení.

Podruhé se skupina městských a státních policistů společně se čtveřicí páťáků tentokrát ze ZŠ Na Šumavě objevila ve stejném čase, ale v úterý 28. dubna v ulici U Přehrady. Tady projelo za dvě hodiny celkem 198 vozidel. Z tohoto počtu dostalo devětačtyřicet řidičů jablko od dětí za dodržení rychlosti a naopak osmadvacet jich odjelo s citronem za překročení 50 km/hod.

Vzhledem k tomu, že obě měření byla preventivní, kromě zmíněných citronů nebyly udíleny tentokrát žádné pokuty.

Vytvořeno 30.4.2009 12:36:25 | přečteno 2897x | Petr Vitvar
load