Dnes se lepší stav chodníků a komunikací ve III. pořadí

Tisková zpráva 19. 02. 2009

Od včerejšího dne se počasí příliš neumoudřilo. Zatím však nesněží tak silně jako včera a Technické služby Jablonec, s.r.o. se opět snaží ze všech sil plnit plán zimní údržby.

Dnes vyrazilo do ulic celkem osm nakladačů společně s deseti nákladními vozy na odvážení sněhu. Dále komunikace ve sjízdném stavu udržují těžké průtahové stroje a těžké traktory, které se dnes mohly pustit i do komunikací zařazených do III. pořadí v úklidu sněhu. Se sněhem také opět bojují muži vyzbrojení lopatami, kteří se starají o autobusové zastávky, přechody pro chodce a vstupy do zdravotnických zařízení.

Oproti včerejšku sněžení trochu zesláblo, a proto vypravily technické služby také velkou frézu. Ta pomáhá odfrézovat sníh z velkých ploch do volného prostranství, čímž rozšiřuje komunikace a možnosti parkování zvláště na sídlištích.

Během dnešního dne se také daří odklízet sníh z chodníků, které byly včera neprodyšně zavalené, se dnes daří vylepšovat. Stále však trvá to, že není možné provádět jakékoli nadstandardní odklízení sněhu mimo plán zimní údržby.

Na zítřejší ráno je plánována schůzka kalamitního štábu zimní údržby u jabloneckého starosty Petra Tulpy. Odtud vzejde rozhodnutí, jaké další kroky budou v rámci zimní údržby provedeny.

O výsledku jednání pak neprodleně zveřejníme aktuální informace.

Vytvořeno 19.2.2009 13:28:30 | přečteno 1823x | Petr Vitvar
load