Diskutovat se bude o Severní tangentě

Tisková zpráva 06. 10. 2008

O silničním průtahu Vrchlického sady a křížení s ulicí Palackého přijdou diskutovat s občany místostarostové Lukáš Pleticha a Otakar Kypta ve čtvrtek 9. října od 18 hodin do restaurace Klubu Ex.

Zástupci vedení radnice zde nejprve představí občanům dopravní koncepci města, současnou dopravní situaci i její očekávaný vývoj.

„Předvedeme videosimulace, jak je možno řešit křížení ulic U přehrady a Palackého, a to buď úrovňově okružní křižovatkou nebo mimoúrovňově tunelem,“ říká k setkání s občany místostarosta Pleticha, který si společně s kolegou Kyptou slibuje diskuzi o variantách křížení, o jejich kladech a záporech i o způsobu, jak zmírnit dopady řešení této dopravní situace.

„Budeme diskutovat i o tom, co udělat s okolím, jak využít Vrchlického sady, jak zlepšit Palackého třídu,“ vysvětluje Pleticha a doufá, že se podaří na čtvrtečním setkání sesbírat další náměty na zlepšení této oblasti.

Celé setkání předchází rozhodování městských zastupitelů, kterou z variant město do budoucna podpoří a kterou má Krajská správa silnic a dálnic Libereckého kraje začít v příštích měsících připravovat.
Vytvořeno 6.10.2008 10:17:26 | přečteno 2412x | Petr Vitvar
load