Díky schránkám ubude v budoucnu papírů

Tisková zpráva 14. 01. 2009

Ve čtvrtek budou zástupci deseti obcí jabloneckého správního obvodu hosty tajemníka Městského úřadu v Jablonci Jiřího Nesvadby. Předmětem jejich schůzky budou datové schránky.

„Datová schránka je elektronické úložiště, které budeme používat k odesílání a přijímání písemností vůči těm, kteří schránku používají. Tuto jednu datovou schránku obcím podle § 31 bezplatně zřídí ministerstvo vnitra do 30. září tohoto roku ze zákona a nepotřebuje k tomu souhlas obce,“ říká k celé problematice tajemník. Zjednodušeně řečeno, datová schránka nahradí dosud používané papíry.

Obdobně jako obecním úřadům zřídí ministerstvo bezplatně jednu datovou schránku do 30. září 2009 také advokátům, daňovým poradcům a právnickým osobám vzniklým ze zákona nebo zapsaným v obchodním rejstříku (např. obecně prospěšné společnosti nebo společnosti s ručením omezeným založené obcemi). V budoucnu se počítá se zřízením datové schránky u nově vzniklých společností do tří pracovních dnů po zapsání do obchodního rejstříku.

Podle Nesvadbových slov zákon počítá s tím, že úkoly budou plnit všechny obce bez výjimky, a proto toto setkání na jablonecké radnici. Jelikož jde o novinku v práci ve veřejné správě, bude se stejná skupina scházet v průběhu prvního pololetí roku 2009 na toto téma opakovaně.
Vytvořeno 14.1.2009 13:25:45 | přečteno 2188x | Petr Vitvar
load