Digitalizace jabloneckého kina Radnice

Tisková zpráva 22. 05. 2009

Digitalizace jabloneckého kina Radnice je nutný krok k udržení schopnosti konkurence mezi okolními městy. Vzhledem k faktu, že jablonecké kino je také šesté v žebříčku návštěvnosti kamenných kin v České republice, je i nezbytný.

Projekt, který přijde město na 4,7 milionu korun (bez DPH), řeší kompletní přechod na digitální projekci v kině Radnice, navazuje na schválený Podnikatelský záměr 2009 - 2013 střediska Kina a je v souladu s Akčním plánem města Jablonce nad Nisou. Zahrnuje DCI projekční technologii (projektor, stojany, objektivy), dále technologii pro přehrávání a správu digitálního obsahu (server, přehrávač, software, jednotky audio), pro přehrávání 3D obsahu (3D set, brýle, 3 rámy), AV technologii (průzvučné plátno, rozšíření audio) a materiál i instalační práce. Jablonečtí zastupitelé digitalizaci kina Radnice schválili s tím, že bude financována z rozpočtové rezervy města.

V současnosti je v ČR již šestnáct digitalizovaných sálů dle standardu DCI a mnohé další digitalizaci realizují. Nejnověji schválilo digitalizaci svého kina JAS i zastupitelé města Tanvald. V současné době je průměrná návštěvnost v jablonecké Radnici 68 diváků na představení, zatímco v multiplexech činí průměrná návštěvnost 16 - 30 diváků na představení. Pravdou je, že průměr značně zvyšují vyprodané přímé přenosy z MET, k nimž nyní přibudou také přímé přenosy z londýnských divadel.

Vytvořeno 22.5.2009 12:56:06 | přečteno 2876x | Petr Vitvar
load