Dětský fotbal oslaví svůj svátek v Jablonci

Tisková zpráva 18. 05. 2010

Tisková konference k 13. ročníku McDonald`s Cup 2009/2010, obrázek se otevře v novém okněV úterý 18. května v poledne proběhla v Presscentru jablonecké Chance Arény tisková konference k chystanému finále 13. ročníku McDonald´s Cupu 2009/2010. Svátek fotbalu bude v Jablonci 31. května a 1. června.

„Poprvé jsem se s tímto turnajem setkal asi před deseti lety, pak jsem se seznámil s Michalem Polmanem ze 6. ZŠ v Mozartově ulici, který je zaníceným spoluorganizátorem nižších kol soutěže. A zároveň právě jeho odchovanci nejčastěji bývají vítězi krajských kol Libereckého kraje,“ svěřil se v úvodu konference novinářům starosta Jablonce Petr Tulpa a dodal, že cílem města je podporovat sportovní rozvoj mládeže. „A proto jsme ani příliš neváhali a žádost společnosti McDonald´s ČR na uspořádání vrcholného turnaje třináctého ročníku jsme podpořili.“

Podobné pocity má i Tomáš Bárta, sportovní sekretář FK Baumit, který je partnerem v pořádání dětského fotbalového finále. „Jedním z hlavních úkolů dnešního fotbalu je výchova mladých sportovců. Pro tyhle kluky je právě podobné finále možností, jak si zahrát na profesionálním stadionu. A to bývá pro ně někdy zážitek na celý život,“ prohlásil.

Pořadatelem fotbalového turnaje McDonald´s Cup je Asociace sportovních klubů ČR ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Společnost McDonald´s ČR je generálním partnerem, dalšími jsou pak Addidas ČR, Perfetti van Melle, Lego, Nikon a Telstar. Mediálně turnaj podporují Deník Sport, který na svých stránkách www.deniksport.cz přinese on-line přímý přenos ze Svátku fotbalu z Jablonce nad Nisou, Rádio Frekvence 1, sportovní televizní kanál Nova Sport a časopis McSport.

Prestiž turnaje potvrzuje i fakt, že jeho patrony byli například bratři Doškové, Lukáš Zelenka, trenér Karel Jarolím se synem Lukášem, Tomáš Rosický, Vítězslav Lavička a loni Patrik Berger. „Patronem 13. ročníku McDonald´s Cupu je mladý talentovaný útočník AC Sparta Praha Václav Kadlec, který pozdraví soutěžící týmy i diváky při Svátku fotbalu, a to zejména druhý den, tedy 1. června, kdy fotbalová klání dětí doplní celá řada doprovodných soutěžních programů a zábavy Rádia Frekvence 1,“ zvala na finále dětského fotbalového turnaje do Jablonce Drahomíra Jiráková, ředitelka komunikace společnosti McDonald´s ČR.

Podle jejích slov ani letos nebude druhý finálový den chybět exhibiční utkání, ve kterém se proti týmu McDonald´s postaví fotbalové legendy - Ivan Hašek, Vladimír Šmicer, Horst Siegl, Pavel Kuka, herec Martin Dejdar či autor nové hymny McDonald´s Cupu Vašo Patejdl.

Ještě stále novinkou McDonald´s Cupu je projekt školení instruktorů školního fotbalu. To v rámci finále proběhne letos už potřetí a frekventanti si odnesou také licenci C. Školit bude mimo jiné také Jakub Dovalil, trenér U21.

„Na Svátku fotbalu 1. června bude také slavnostně udělena cena Fair Play McDonald´s Cup 2009/2010 za mimořádné sportovní činy v průběhu celého letošního ročníku. Oceňovanou osobnost, ať už z řad žáčků, rozhodčích či dalších organizátorů navrhují učitelé nebo trenéři jednotlivých týmů,“ uzavřela tiskovou konferenci v Presscentru jablonecké Chance Arény Drahomíra Jiráková.

Další informace

Vytvořeno 18.5.2010 15:13:48 | přečteno 3322x | Petr Vitvar
load