Děti z Budyšína a Jablonce ve třech dílnách

Tisková zpráva 11. 05. 2010

Mladí hosté z partnerského města Budyšín přijedou do Jablonce ve čtvrtek 13. května, a to v rámci projektu Mosty 2010. Skupinu návštěvníků tvoří žáci a lektoři z Kreismusikschule Bautzen.

Cílem jejich návštěvy je setkání s dětmi a lektory ze Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou a společný čtyřdenní pobyt v Jizerských horách. „Děti budou pracovat ve třech uměleckých dílnách, a to taneční, pěvecké a hudební,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací jabloneckého městského úřadu Iveta Habadová.

Součástí projektu je také výstava dětských výtvarných prací, která má v Jablonci nad Nisou již dlouholetou tradici, letos se bude jednat již o 13. ročník. Její vernisáž proběhne ve středu 12. května v 10 hodin ve výstavním pavilonu areálu Eurocentra. Expozice, která potrvá do 20. května, bude otevřená od pondělí do pátku mezi 9 a 17 hodinou, o víkendu od 10 do 16 hodin.

„Vystaveny zde budou práce dětí ze škol v Jablonci nad Nisou, ale také z partnerského města Bautzen. Na realizaci projektu se podařilo městu Jablonec nad Nisou získat finanční příspěvek z Fondu malých projektů Euroregionu Nisa ve výši 10 694 EUR,“ dodává Habadová.

Spolupráci na tomto projektu zahájila města Jablonec a Bautzen už v roce 2003 a pokračovala o dva roky později. „Tehdy jsme spolupracovali s lužickosrbským gymnáziem. Letošní novinkou je právě spojení dvou základních uměleckých škol, budyšínské a jablonecké,“ uzavírá Iveta Habadová.

Logo - Euroregion Nisa (s textem)Logo ERDFLogo Cíl 3

Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti
Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje - Fond malých projektů Cíl 3 2007-2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa

Vytvořeno 11.5.2010 15:11:07 | přečteno 2179x | Petr Vitvar
load