Deset vrtů u bazénu

Tisková zpráva 03. 09. 2009

V těchto dnech začaly vrtné práce u Městského bazénu v Jablonci nad Nisou, které potrvají asi dva týdny a během nichž bude uzavřena perková cesta přiléhající k zahradě bazénu.

Cílem prací je vytvořit deset vrtů hlubokých 135 metrů o průměru 155 milimetrů pro tepelná čerpadla, která bude ohřívat bazénovou vodu a částečně teplou užitkovou vodu. Záměrem celého díla je zlevnit ekonomický provoz plaveckého bazénu. Celá akce přijde zhruba na sedm milionů korun, z čehož na čerpadla bude vydáno 1 600 000 korun.

Ačkoliv vrty jsou prováděny na zahradě bazénu, těžká technika bude přijíždět z perkové cesty pod jižním plotem, jíž používají občané jako stezku. „Snažili jsme se tak využít pro příjezd nezpevněnou cestu, abychom zamezili zničení trávníku na ploše zahrady,“ říká Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby MěÚ v Jablonci nad Nisou.

A právě proto bude tato cesta po dobu prací, což je asi čtrnáct dnů, uzavřena pro veřejnost. Za případné komplikace se jablonecký městský úřad občanům omlouvá.

Vytvořeno 3.9.2009 13:57:37 | přečteno 2765x | Petr Vitvar
load