Den zdravotně postižených na Mírovém náměstí

Tisková zpráva 15. 06. 2007

Den zdravotně postižených, obrázek se otevře v novém okněDalší Den zdravotně postižených před jabloneckou radnicí proběhl ve středu 13. června. Připraven byl bohatý program, počasí přálo, a tak se mohli při hrách bavit všichni bez ohledu na zdraví. V programu se představily dětí z Jedličkova ústavu v Liberci a své umění předvedly handicapované gymnastky. Nevidomý pan Mejsnar demonstroval, jaká symbióza panuje mezi ním a jeho vodícím psem, neboť bezpečně přešel přes celé náměstí mezi skupinkami přihlížejících lidí.

Starosta Petr Tulpa se zúčastnil závodů na kolečkovém křesle, byl ale poražen místostarostou Petrem Vobořilem. „Není to vůbec jednoduché, smekám před těmi, kteří se na vozíku musí pohybovat celý den,“ řekl Vobořil. „Člověk si tak více uvědomí, jak složité je překonání byť malého schůdku, a proto budeme dále pracovat na odstraňování bariér.“

Ve stáncích na Mírovém náměstí měli lidé možnost shlédnout výstavu prací zdravotně postižených dětí z Jablonce, Liberce a Ústavu sociální péče z Horního Maxova. Dále si mohli prohlédnout bezbariérový autobus a sociální automobil, v němž jsou zdravotně postižené děti rozváženy do speciálních škol a školek. Tradicí se již stalo měření hladiny cukru v krvi pro zájemce.

Zdravotně postižení ukázali, jak šikovní a nadšení i přes svůj handicap jsou, a zároveň připomněli, že nutně potřebují naši pomoc a péči.

Vytvořeno 15.6.2007 13:20:31 | přečteno 2419x | Petr Vitvar