Den památek zakončí Rusalka

Tisková zpráva 08. 09. 2008

V rámci Projektu Jablonec nad Nisou 2008 letos opět jako pořadatel organizuje Městské divadlo Den památek v sobotu 13. září. A právě letošní ročník, jenž se nese v duchu motta „Památka krajině, krajina jako památka“, přinese několik novinek.

Subjekty, které v tento den nabídnou jinak běžně zavřené prostory pohledu návštěvníků, se v podstatě od předešlých let nezměnily. Své dveře opět otevřou kostely sv. Anny, dr. Farského, Nejsvětějšího srdce Páně i Povýšení sv. Kříže, Městské divadlo, Muzeum skla a bižuterie, Galerie Belveder, Městská knihovna i budova radnice, jež letos slaví 75 let od dokončení stavby. Nově se Dne památek v doprovodném programu zúčastní jablonecká základní umělecká škola, a to otevřením své budovy v Podhorské ulici a bohatým hudebním programem z vlastní produkce. Všechny památky budou zvát návštěvníky do svých interiérů v době od 9 do 18 hodin, ZUŠ od 9 do 16 hodin. Tiskem proběhla informace o tom, že zkrácené otevírací hodiny bude mít pracovna starosty. Není tomu tak, vzhledem k tomu, že právě starostova pracovna společně s radniční věží patří k vyhledávaným zastávkám jabloneckého putování po památkách, bude i ona, ačkoli radnice bude odpoledne a večer sloužit jako zázemí pro divadelníky ze sousedního Liberce, otevřena do 17 hodiny jako v předešlých letech.

Již zmíněné open air představení Dvořákovy Rusalky v provedení Divadla F. X. Šaldy už není žádným tajemstvím, na místě je však zmínit dopravní omezení, která s sebou přinese. Celá plocha Mírového náměstí bude uzavřena od soboty 13. 9. od 12 hodin do neděle 14. 9. do 12 hodin. Ulice Kamenná bude pro dopravu uzavřena od křižovatky s ul. Gen. Mrázka po Dolní náměstí od sobotní osmnácté hodiny do půlnoci, stejně tak bude zcela uzavřena pro dopravu část Mírového náměstí na straně u prodejny Baťa sloužící jako parkoviště.

Stálou součástí Dne památek je také dětský okruh, probíhající také v duchu výše zmíněného motta. Start okruhu je na Petříně, odkud mohou skvěle přehlédnout všechny pamětihodnosti města. Poslední opozdilci mohou z Petřína odstartovat v 10:30 hodin a v cíli budou očekáváni nejdéle do 13:30 hodin. Organizátoři připravili také zdarma autobusové spojení na Petřín - časové intervaly a jednotlivé zastávky jsou uvedeny na plakátech.

Další informace

Vytvořeno 8.9.2008 15:09:08 | přečteno 2180x | Petr Vitvar
load