Delegace z Jablonce jela přivítat Báru na letiště

Tisková zpráva 25. 08. 2008

Přivítání B. Špotákové na letišti, obrázek se otevře v novém okněSlavnou jabloneckou rodačku, zlatou Barboru Špotákovou, jela tuto neděli přivítat na letiště tříčlenná delegace z Jablonce nad Nisou.

Na přímý přenos finále v hodu oštěpem žen se před jabloneckou radnici přišly podívat stovky Bářiných fanoušků. Napjatou atmosféru zvyšoval komentář Bářina otce, Františka Špotáka. K velké radosti všech Jablonečanů se však Barbora Špotáková nakonec probojovala ke zlatu.

Návrat slavné olympioničky byl plánován na neděli odpoledne. Do Prahy na letiště se z Jablonce vydala tříčlenná delegace, aby Báru přivítala zpět v Čechách a poděkovala jménem všech jabloneckých fanoušků za vítězství. Místostarosta Pleticha předal Báře nádhernou kytici se zlatou stuhou. Mezi gratulanty nechyběl ani František Špoták, otec, jablonecký zastupitel a dlouholetý trenér atletiky.

Jablonečtí budou moci Báru přivítat až začátkem září, a to na Jabloneckém oštěpu, jehož je patronkou. Účast na tomto poolympijském setkání už potvrdilo několik ženských oštěpařských špiček a Bářiných kamarádek. Kromě oštěpařského klání a doprovodného zábavného programu je pro návštěvníky připravena i autogramiáda slavné rodačky.

Další informace

Vytvořeno 25.8.2008 16:56:25 | přečteno 2094x | Petr Vitvar
load