Delegace ruské federace na jablonecké radnici

Tisková zpráva 01. 12. 2008

V pondělí 1. prosince v 16:30 hodin přijme jablonecký starosta Petr Tulpa v obřadní síni delegaci Svazu malých měst Ruské federace pod vedením jeho prezidenta Jevgenije Manuiloviče Markova a ředitelky svazu Taťjany Nikolajevny Ryžikove.

Delegace dorazila do Jablonce už v sobotu 29. listopadu a setrvá do soboty 6. prosince. Jejím hlavním cílem je navázat zde kontakty seznámit se s regionálními firmami a jejich prací. Jabloneckého přijetí se zúčastní i nový generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Alexander Budaev. Starosta poté pozve zahraniční hosty jak na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, tak ve čtvrtek do Městského divadla na koncert skupiny Čechomor. V delegaci jsou zástupci oblastí Čeljabinská, Tulská, Pskovská, Smolenská, Volgogradská, Penzenská, Kalužská, Belgorodská, Tverská, Archangelská a Stavropolského kraje.

První kontakt se Svazem malých měst Ruské federace navázala jablonecká společnost COLLEGIUM Trade, s.r.o , která s ním v květnu uzavřela smlouvu o přátelství a spolupráci. V červnu pak jablonečtí radní odsouhlasili účast města na tomto projektu, a to na základě vysvětlení Pavla Šourka, jednatele zmíněné společnosti, že nyní nastává příležitost, aby se město Jablonec zapojilo do příprav projektu s ruskou organizací, jež je obdobou Svazu města a obcí ČR.

„Forma pouhé komerční spolupráce by mohla přerůst běžný rámec. Z našich rozhovorů vyplynula poptávka po zavádění evropských standardů do samosprávy měst Ruské federace,“ konstatoval radní Šourek a dodal, že smlouva se svazem otevírá možnost k vytvoření společného projektu tématicky zaměřeného na modernizaci ruských měst. Na stejné téma jednal tehdy také s představiteli dalších měst Libereckého kraje a souhlasně se vyjádřil Liberec, Železný Brod, Turnov a Jičín.
Vytvořeno 1.12.2008 15:04:16 | přečteno 2382x | Petr Vitvar
load