Děkuju vám, pánové

17. 05. 2007

Není za co děkovat, bránil se překvapený jablonecký starosta Petr Tulpa poděkování pan Vaníčka z Kokonína. Ten na veřejném setkání vedení radnice s občany této městské části vyjádřil veřejné díky za záchranu svého života a jako své zachránce označil právě starostu Tulpu, který mu masíroval srdce a místostarostu Vobořila, jenž poskytl umělé dýchání.

„Každý rok pořádáme v zimě setkání v Domě seniorů a tentokrát s námi poseděl i pan starosta s místostarostou,“ vysvětloval penzista a dodal, že na tom posledním on zkolaboval. „Měl jsem těžký infarkt a kdyby oba pánové mi neposkytli odbornou první pomoc do příjezdu sanitky, tak už bych tady dnes určitě nebyl.“

Petr Tulpa konstatoval, že tak by určitě pomohl každý. „Jsem zastáncem toho, že skoro každá první pomoc, byť ne zcela kvalifikovaná, je lepší, než nic. My jsme se o to pokusili a jsme rádi, že to vyšlo!“

(fr)

Vytvořeno 17.5.2007 13:47:41 | přečteno 2009x | Petr Vitvar