Dědečku a babičko, zahrajme si maličko

Tisková zpráva 07. 06. 2010

Sobota patřila dětem a jejich prarodičům, popřípadě rodičům. Byl zde totiž slavnostně zahájen projekt zacílený zvláště na mládež a seniory, a to na prevenci kriminality z pohledu těchto věkových skupin. A protože počasí bylo krásné, byla i návštěvnost vysoká.

„Stěžejní činností strážníků v rámci projektu jsou semináře. Na prvním s nich se sešli senioři i mladí lidé v neděli 6. června. Dozvěděli se, jak předcházet různým rizikům, která je čekají v běžném životě, a to prostřednictvím prezentace a dvojice filmových klipů z autorské dílny strážníků,“ říká vedoucí oddělení analytiky Josef Penz. Podle jeho slov tak diváci shlédli nebezpečné situace dějící se denně na ulicích. „Připraveny byly i modelové situace, po nichž se rozpoutala živá a otevřená debata. Pro každého ze seniorů byl připraven osobní alarm a informační materiály ke způsobu, jak zvyšovat bezpečnost doma i na ulici,“ dodal Penz.

Projekt bude probíhat od června do srpna, a to každý víkend od 9:00 do 11:30 a od 12:30 do 15:00 hodin. Samotné, zhruba hodinové semináře jsou připraveny vždy od 10 a 13 hodin. „To však není zdaleka vše!“ upozorňuje Josef Penz: „Pro účastníky je dále připraveno bohaté sportovní vyžití, jako jsou ruské kuželky, pétanque, šipky, stolní tenis, jízda na kole a street basketball.“

Vytvořeno 7.6.2010 17:30:42 | přečteno 2636x | Petr Vitvar
load