Dar pro malé lidi

Tisková zpráva 09. 11. 2007

Finanční dary pro dětskou taneční formaci Little People a atletku Barboru Špotákovou za skvělou reprezentaci města schválili včera městští zastupitelé.

Oba dary jsou ve shodné výši 30.000 korun a oba mají vyjádřit uznání za skvělé výsledky, které se podařilo oceněným dosáhnout, a pomoci jim při dalším soutěžení.

O sportovní výjimečnosti oštěpařky Barbory Špotákové není pochyb, zisk zlaté medaile na Mistrovství světa v japonské Osace a vytvoření českého rekordu byl proto impulsem pro udělení daru jablonecké rodačce. Z původních třiceti se však jeho výše zvedla návrhem zastupitele Petra Karáska na rovných sto tisíc korun.

Neméně úspěšné však byly i děti z taneční školy X - Dance. Ty se na počátku října zúčastnily Mistrovství světa v hip-hopu, electric boogie a break-dance 2007 v německých Brémách, kam přijelo tři tisíce tanečníků z více jak třiceti zemí světa. Českou republiku tady reprezentovala pouze čtyřicítka žáků jablonecké školy X - Dance a dětská formace Little People získala 3. místo.
Vytvořeno 9.11.2007 12:12:22 | přečteno 2097x | Petr Vitvar
load