Dar pro jablonecké sportovce

Tisková zpráva 23. 11. 2009

Ing. Pavel Herman, viceprezident pro střední a východní Evropu společnosti HERO, předal společnosti Sport Jablonec nad Nisou, s. r. o., defibrilátor. Ten může zachránit sportovcům život přímo na hřišti.

Dar byl předán o poločase utkání 15. kola Gambrinus ligy FK Baumit Jablonec - SK Slavia Praha v sobotu 21. listopadu v jablonecké Chance Aréně. Přístroj může obsluhovat i laik, a to dle pokynů z českého návodu. Tímto způsobem s pomocí defibrilátoru může být poskytnuta rychlá první pomoc na hřišti sportovci nebo diváku. Přístroj je k dispozici v komplexu sportovišť okolo atletické CORNY arény.

Společnost Hero byla založena už v roce 1886. V současnosti je přední švýcarskou potravinářskou firmou s významnou pozicí na evropském trhu v oblasti dětské výživy, zpracování ovoce a cereálních výrobků. Od roku 2005 působí HERO CZECH, s. r. o., na českém trhu a je výhradním distributorem cereálních tyčinek CORNY. Její výrobky konzumují sportovci na celém světě a i to byl jeden z důvodů, proč se Sport Jablonec nad Nisou, s. r. o., obrátil na firmu HERO CZECH, s. r. o., a společně zajistily jabloneckým sportovcům dar - defibrilátor.

Vytvořeno 23.11.2009 16:35:34 | přečteno 2041x | Petr Vitvar
load