Další prvenství pro jablonecký web

12.10.2010 - Jablonec nad Nisou získal 1. místo v nultém ročníku soutěže Zelená informacím.

Podnět ke vzniku soutěže dala Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. s. (TIMUR) a finančně ji podpořilo Ministerstvem životního prostředí ČR.

Smyslem soutěže bylo najít nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních internetových stránkách měst České republiky. „Cílem bylo dále motivovat města k uživatelsky přátelskému elektronickému publikování údajů o životním prostředí s využitím originálních forem a vhodných indikátorů,“ vysvětluje Josef Novák z o. s. TIMUR.

Podle jeho slov by se v dalších letech měla sama města hlásit do soutěže, kde jsou hodnotiteli odborníci na environmentální reporting z veřejného, akademického i soukromého sektoru. Do budoucna se počítá se silným partnerem a možností odměňovat účastníky věcnými cenami.

Cenu za první místo si zástupci Jablonce slavnostně převezmou spolu s vítězi v dalších kategoriích 10. prosince 2010 na ministerstvu životního prostředí v rámci semináře Elektronické publikování zpráv o životním prostředí z rukou náměstka ministra životního prostředí Ivo Hlaváče.

Další informace

Vytvořeno 12.11.2010 14:30:33 | přečteno 2188x | Petr Vitvar
load