Další osudy letního kina

Tisková zpráva 11. 04. 2008

Jablonecké letní kino má za sebou třicet let své existence. Tato doba se pochopitelně podepsala nepříznivě na jeho stavu. Loni bylo třeba z bezpečnostních důvodů odstranit plot, během Rómského festivalu se propadla v hledišti dlaždice a odhalila průrvu dva metry hlubokou. Za těchto podmínek není kino nyní provozuschopné.

Proto v nejbližší době detailně pracovníci technických služeb prozkoumávají stav kina včetně instalací, veškerých komunikací, schodiště, sloupů, sedadel a WC , aby mohly být provedeny alespoň nejnutnější opravy nutné k dalšímu provozu kina v letošní sezóně. Nutné však je řešit letní kino komplexněji.

Otázka budoucnosti letního kina se střídavě řeší už od roku 1999, o dva roky později schválilo zastupitelstvo strategické cíle a na ně navazující úkoly - ukončit provoz kina a přeměnit je na zónu pro odpočinek. Vzhledem k posledním dvěma slunným létům bylo letní kino stále, ač sporadicky, navštěvováno (2006 více jak čtyři tisíce lidí, o rok později necelé tři tisíce). Hlediště má kapacitu 1400 míst, promítá se v něm od června do srpna a cena vstupenky je mezi 60 a 70 korunami. Průměrná návštěvnost na jedno představení je 34 lidí. Nejvíce kapacitu kina využívá Rómský festival, kde se návštěvnost pohybuje kolem jednoho tisíce diváků.

Budoucnost kina je buď v jeho prodeji, nebo po nutných opravách může být zachován jeho provoz či může být kompletně přeměněno na multifunkční kulturně-sportovní areál.

Radní jsou nakloněni k přeměně kina v Multipark. Tento projekt chce zachovat provoz kina se snížením počtu míst v hledišti na čtyři stovky a částečným zastřešením plachtou přes 200 míst. Počítá s opravou promítačské kabiny a promítací stěny, se zúžením jeviště na pět metrů, s opravou zázemí, instalací lanové dráhy pro juniory, vybudováním prostoru pro nejmenší v horní části areálu i zřízením prostoru pro seniory. Rekonstruováno by mělo být i občerstvení se zastřešeným sezením a sociální zařízení, jež by bylo využíváno ze strany kina i náměstí. Celý takto zrekonstruovaný areál by byl uzavřen, oplocen s dohledem hlídače, monitorován kamerovým systémem a vstup by byl zpoplatněn. Multipark by byl otevřen od května do října aktuálně dle klimatických podmínek s tím, že v době od června do srpna by nadále probíhal provoz letního kina.
Vytvořeno 11.4.2008 12:53:52 | přečteno 3100x | Petr Vitvar
load