Další louka pro psy je ve Mšeně

27.07.2011 - Do obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů přibyla další plocha. Je v horní části Mšenského parku u ulice Palackého v okolí budovy Telefónica O2 Czech Republic, a. s. Důvodem výběru je fakt, že právě v této městské části není podobných ploch dost.

„Další plocha pro volný pohyb psů bude přínosem jak pro chovatele, tak pro různé zájmové skupiny jako jsou cyklisté či děti. Tímto způsobem se předejde konfliktním situacím na omezeném veřejném prostranství v sídlištní zástavbě,“ vysvětluje Klára Halamová z oddělení správy veřejné zeleně.

Podle jejích slov však bude využití plochy určené k běhání psů časově omezené. „Uvažuje se totiž o rekonstrukci Mšenského parku a tak doba užívání louky je daná datem předání staveniště,“ konstatuje Halamová. Časový horizont rekonstrukce zatím není jasný, proto byla volná plocha do obecně závazné vyhlášky zatím zařazena. Zda zůstane loukou pro psy i po rekonstrukci parku, to se bude poté znovu zvažovat.

Ostatní plochy pro volný pohyb psů kromě té v ulici Nová Pasířská jsou zachovány v původní podobě. „V ulici Nová Pasířská je dočasně zakázán vstup na travnaté části, a to proto, aby se dobře zapojil travní porost,“ uzavírá Klára Halamová.

Vytvořeno 27.7.2011 13:10:21 | přečteno 2772x | Petr Vitvar