Čtyři partnerská města v sobotu poměří své sportovní síly

Tisková zpráva 19. 06. 2009

V těchto dnech, konkrétně od 19. do 21. června, probíhají v Jablonci nad Nisou Sportovní hry mládeže partnerských měst. Ten letošní ročník je už čtrnáctý a své síly poměří téměř dvě stovky mladých sportovců.

V pořadatelství her se střídají čtyři města - německý Bautzen a Heidelberg, polská Jelenia Góra a Jablonec nad Nisou, který je pořadatelem tohoto ročníku společně s místním okresním svazem tělovýchovy. Ve volejbalu, basketbalu, házené a fotbalu se utkají družstva čtrnáctiletých dětí (maximálně rok narození 1995), ve volejbalu a basketbalu soutěží dívky, v házené a fotbalu chlapci.

„Samotné akci předcházely dvě organizační schůzky s partnerskými městy, první v říjnu loňského roku u nás v Jablonci, druhá letos v březnu v Polsku,“ vysvětluje Kateřina Hujerová, pracovnice pro protokol a zahraniční vztahy jablonecké radnice.

„Dnes večer všechny delegace přivítáme na společné večeři s představiteli města v restauraci CORNY městské haly,“ říká Hujerová a dodává, že sportovním dnem je sobota. „Fotbal se bude hrát na fotbalovém hřišti ve Mšeně, volejbal a basketbal v CORNY městské hale u přehrady, házená na hřišti v Jabloneckých Pasekách, v případě nepříznivého počasí je připravena tělocvična na Smržovce.“

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen je plánováno při společenském večeru v sobotu určeném všem účastníkům, jehož vyvrcholením bude jistě diskotéka pro sportovce. „Jako vzpomínku pak zašleme účastníkům her fotografie, brožurku a DVD, které vzniknou přímo v průběhu her,“ uzavírá Kateřina Hujerová s tím, že domů se všichni sportovní hosté rozjedou v neděli ráno.

Dokumenty ke stažení

EU vlajka s textem Evropská unieLogo Euroregion NisaLogo czpl cíl 3

Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje - Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007-2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa „Překračujeme hranice“

Vytvořeno 19.6.2009 13:32:55 | přečteno 2506x | Petr Vitvar
load