Čtyři odebrané karty

Tisková zpráva 14. 4. 2009

Kontrola MP, obrázek se otevře v novém okněNa společné akci se strážníci městské policie podíleli 14. dubna s oddělením sociálních dávek (OSD) jabloneckého městského úřadu. jejím tématem byla kontrola pěších zón v centru města, dodržování režimu dopravy v památkové zóně, neoprávněných vjezdů a parkování.

Společně s pracovnicemi OSD se strážníci zaměřili na kontrolu aut s označením O1 - vozidla přepravující osobu zdravotně postiženou, a to s cílem, zda je označení oprávněné a zda ho není zneužíváno. Tento fakt se kontroloval v ulicích Soukenná, Kamenná, Máchova, Jiráskova a U Muzea. Výsledkem byly čtyři odebrané neplatné karty opravňující k vjezdu do památkové zóny. Namátkově pak městští policisté zjišťovali také u řidičů přítomnost alkoholu v dechu celkem v pěti případech a všechny byly negativní.

Od 9 do 15 hodin takto zkontrolovali pětašedesát vozidel a na pokutách strážníci vybrali celkem 4900 korun. Vzhledem k narůstajícímu počtu přestupků v oblasti režimu dopravy v památkové zóně bude Městská policie Jablonec v podobných akcích pokračovat.

Vytvořeno 30.4.2009 12:46:29 | přečteno 2545x | Petr Vitvar
load