Co je to Kruháč

Tisková zpráva 05. 10. 2009

Otevření Klubu Kruháč, 05.10.2009, foto: J. Fričová, obrázek se otevře v novém okněOd 1. října pracuje v zrekonstruovaném přízemí objektu v ulici 5. května u kruhové křižovatky U zeleného stromu zcela nový, zvláštní klub pro děti a mládež, jehož provozovatelem je Diakonie Českobratrské církve evangelické. Jaká je podstata klubu a komu je určen - to jsou otázky, na které odpovídá ředitelka právě otevíraného nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Michaela Albrechtová.

Klub Kruháč bude usilovat o to, aby děti a mládež znali rizika plynoucí z dospívání a nedostávali se do konfliktu se společností. Nízkoprahovost znamená realizování služeb tak, aby byla zajištěna jejich maximální dostupnost - tedy zdarma, s možností anonymity příchozích. Kruháč bude bezpečné místo, kde nebude nikdo porušovat ničí práva.

Budeme si muset nejdříve získat důvěru dětí a mladých lidí, především prostřednictvím neformálního kontaktu v rámci skupinových volnočasových aktivit. Tyto aktivity nám budou sloužit jako prostředek, nikoliv jako cíl, díky kterému budeme moci následně poskytovat individuální sociální služby.

Uživateli klubu Kruháč budou děti a mladí lidé ve věku 6 až 26 let, v jejichž životě by mohlo dojít, došlo nebo dochází k událostem, které negativně ovlivňují jejich vývoj.

Přínosem klubu je prevence. Nabídka dětem a mládeži, aby měli důvod nezůstávat na ulici. Mít možnost zajít si do klubu, najít si zde kamarády, udělat si úkoly, pohrát si, využít počítače či stolního fotbálku. Najít zde dospěláka s empatickým přístupem a mít možnost mu říci bez obav, co má za problém, proč je vlastně na ulici a proč není doma.

Vytvořeno 6.10.2009 8:26:30 | přečteno 3054x | Petr Vitvar
load