Cílem je zvýšit povědomí o aktivitách pro rodiny

Tisková zpráva 18. 05. 2009

V rámci čerpání dotace z titulu Obec přátelská rodině připravilo město pro rok 2009 projekt „Jablonec nad Nisou - Obec přátelská rodině“. Cílem je zvýšit povědomí občanů o službách, které město, městské organizace, neziskový sektor i komerční sféra ve městě rodinám poskytují a získat zpětnou vazbu.

Cílovou skupinou jsou všichni rodiče, prarodiče, ale i vychovatelé, pedagogové a další dospělí, kteří velkou měrou přispívají k dobrému fungování rodin ve městě. „Rodinu chápeme v širších souvislostech, od mladých rodin přes pěstounské až po ocenění mezigeneračních vztahů a péči o seniory v rodinách,“ charakterizuje manažerka pro koordinaci rodinné politiky jablonecké radnice Markéta Puzrlová.

V rámci projektu jsou připraveny komunikační, informační a propagační materiály. V pátek 15. května byly spuštěny do zkušebního provozu webové stránky www.jabloneckarodina.cz. „Koncipovány jsou tak, aby byly uživatelsky co nejpřátelštější a nabízely řadu aplikací, jako jsou diskuse, ankety, burza a podobně,“ vysvětluje Markéta Puzrlová a dodává, že právě zde se mohou Jablonečané aktivně zapojit jak názorem, tak vlastní zkušeností.

„Plánujeme ještě další aktivity, například krátký filmový dokument o rodinné politice města a dalších subjektů, doplňující nákupy vybavení některých mateřských škol či herních prvků na dětská hřiště,“ vysvětluje manažerka.

Vytvořeno 18.5.2009 15:28:19 | přečteno 1954x | Petr Vitvar
load