Chrámový sbor a rodáci na jablonecké radnici

08.08.2011 - V pátek 5. srpna dopoledne přijal jablonecký starosta Petr Beitl delegaci z německého města Schwabisch Gmünd v čele s primátorem města Richardem Arnoldem. Ten navštívil Jablonec v krátké době už podruhé, prvně sem jeho kroky směřovaly v červenci loňského roku.

Pětadvacet dětí společně s pětatřiceti dospělými zaplnilo obřadní síň jablonecké radnice. Děti jsou členy Chlapeckého katolického sboru St. Michael pod vedením dirigenta Haralda Elsera. Ve čtvrtek 4. srpna se k chlapeckému sboru připojila také delegace dospělých - podnikatelů, zejména šperkařů, ale i rodáků z Jablonce nad Nisou.

Kromě dopoledního přijetí na radnici se výprava ze Schwabisch Gmünd podívala odpoledne také do Muzea skla a bižuterie. Tam byli někteří z nich také loni v červenci, kdy se zde zahajovala výstava Prade: Jablonecká módní bižuterie 1922-1995. Její vernisáži byla tehdy přítomná také jednaz dcer někdejšího jabloneckého podnikatele a zakladatele firmy Richarda Prade, Marianne Döbbelin, jež společně se svou sestrou Irmentraud a matkou Emmi pak původně jabloneckou firmu ve Schwäbisch Gmündu až do roku 1995 vedla. Paní Döbbelin do Jablonce doprovodil před rokem také primátor Schwäbisch Gmündu Richard Arnold, jenž byl přítomen i pátečnímu přijetí.

Právě loni v červenci část vystavené expozice firmy Prade darovala Marianne Döbbelin jabloneckému muzeu do sbírek. „Tímto darem by chtěla Marianne Döbbelin projevit úctu svému rodnému městu Jablonec nad Nisou a jeho obyvatelům. A nejen to: tento dar by měl být aktem smíření a podnětem k mírovému soužití Čechů a Němců,“ řekl tehdy primátor Schwäbisch Gmündu Richard Arnold.

Chrámový sbor a rodáci na jablonecké radnici

05.08.2011, obřadní síň jablonecké radnice