Cestovní kanceláře objevují krásy Jablonecka

Tisková zpráva 22. 10. 2008

Do Jablonce zavítali zástupci cestovních kanceláří zaměřujících se na tuzemský turistický ruch. Hledali přitom turistické zajímavosti a atrakce, které by mohly uspokojit náročné požadavky jejich tuzemských i zahraničních klientů.

Výlet třicetičlenné skupiny majitelů cestovních kanceláří z celé České republiky do Jablonce organizovala agentura cestovního ruchu Czech Tourismus. Těchto akcí agentura pořádá několik desítek ročně, a to aby představila jednotlivé regiony České republiky cestovním kancelářím - co nejvíce zajímavostí a možností pro různé cílové skupiny turistů (ať již rodiny s dětmi, zájemce o sport či o kulturní památky).

Účastníky byly cestovní kanceláře zaměřené především na tuzemsko, s programy pro místní i zahraniční klientelu. Pracovnice informačního centra v Jablonci nad Nisou pro ně připravily ukázkový program - prezentace o Jablonci a Jizerských horách v obřadní síni radnice, ochutnávka Kitlova Šláftruňku, nová prodejna Palace Jablonex a krátká exkurze ve firmě GB Bijoux s.r.o., kde všichni si všichni prohlédli jednak výrobu a pak i sortiment nejstaršího průmyslu v regionu.

Perfektní nabídku ubytování a gastronomických služeb předvedl nově otevřený hotel Epocha v Janově nad Nisou, kde se konal oběd a pak následovala trocha pohybu na bobové dráze. Pozdní odpoledne strávili účastníci v hotelu Břízky, kde proběhl workshop zástupců cestovních kanceláří a regionálních firem a institucí orientovaných na cestovní ruch - např. Muzeum skla a bižuterie, Jizerská OPS, Sport s.r.o. či TJ Bižuterie, která provozuje zimní vleky. Nechyběla ani kozí farma a historická brusírna perlí firmy FIPOBEX z Pěnčína u Jablonce či železnobrodská bižuterní firma KORTAN bižu, která kromě exkurzí nabízí turistům i ateliér, kde si mohou vyrobit vlastní bižuterii.

Zpětná vazba ze setkání byla velmi pozitivní. Cestovní kanceláře byly pestrostí turistické nabídky v našem regionu nadšeny. Rovněž práci jabloneckého turistického informačního centra a objem různých průvodců, brožurek a map označili za velmi kvalitní.
Vytvořeno 22.10.2008 9:42:22 | přečteno 2522x | Petr Vitvar
load