Česko-německý rodinný víkend na Jarmilce

25.05.2011 - Už třetí setkání českých a německých rodin se odehraje tento víkend v Jizerských horách.

Jablonec nad Nisou z titulu Obec přátelská rodině jej organizuje ve spolupráci s německým partnerem, neziskovou organizací Mezinárodní centrum vzdělávání St. Marienthal, a za finanční podpory z evropského fondu pro příhraniční spolupráci Cíl 3/Ziel 3.

Koncem května se v Jizerských horách již potřetí setkají na chatě Jarmilka české a německé rodiny v rámci projektu Do pohádky za řemesly / Durch Märchen zum Handwerk.

„Jde vlastně už o druhý ročník podobných setkání, který navazuje na ten předchozí nazvaný Škola hrou,“ říká místostarosta Petr Tulpa, jenž má na starosti humanitní resort.

Už předchozí ročník velmi napomohl překonávání jazykových bariér, vytvořil nová přátelství na obou stranách hranice a nabídl alternativu, jak trávit čas s rodinou. Účastnit se podobných víkendů mohou nejen rodiče, ale i prarodiče s dětmi.

Letošní ročník nazvaný Do pohádky za řemesly je spojen s pohádkou. A tak motiv Sněhurky a sedmi trpaslíků provede děti i dospělé celým víkendem. V rámci bohatého programu si účastníci vyzkouší také práci ve zlatnické a brusičské dílně.

Logo - Euroregion Nisa (s textem)Logo ERDFLogo Cíl 3

Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti
Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje - Fond malých projektů Cíl 3 2007-2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa

Další informace

Vytvořeno 25.5.2011 12:51:03 | přečteno 3701x | Petr Vitvar
load