Část výplaty dávek formou poukázek

Tisková zpráva 05. 12. 2008

Od 1. ledna 2009 bude moci plátce dávky pomoci v hmotné nouzi - příspěvku na živobytí a mimořádné okamžité pomoci zvolit dle zákona způsob její výplaty tak, že nejméně 35 % přiznané částky poskytne ve formě poukázky k nákupu zboží ve stanovené hodnotě.

Stejně tomu bude i v Jablonci nad Nisou, neboť radní při svém včerejším jednání vzali na vědomí tento způsob výplaty a schválili obchodní smlouvu mezi městem a společností poukázky dodávající. Náklady na dávky hradí stát, a to z finančních prostředků získaných příslušným orgánem pomoci v hmotné nouzi formou dotace poskytované podle zvláštního právního předpisu.

Měsíční výše výplat touto formou je odhadována na cca 200 tisíc korun. Pravidelně budou finanční prostředky města při výplatách přeúčtovávány na čerpání z dotace státního rozpočtu.

Dodavatelem poukázek pro MěÚ Jablonec nad Nisou bude firma Accor services CZ, s.r.o. vybraná na základě doporučení některých dalších měst regionu, která s ní již spolupracují, mají dobré zkušenosti a jsou velmi spokojená.
Vytvořeno 5.12.2008 14:15:20 | přečteno 2604x | Petr Vitvar
load