Byty se prodají starou metodou

Tisková zpráva 06. 04. 2007

Na pořad včerejšího jednání městských zastupitelů přišla hned v úvodu diskuse na téma prodeje bytů v ulicích Mechová a B.Němcové. Nájemníci z domů, o kterých se besedovalo také v pondělí ve velkém sále Eurocentra, si přišli na radnici pro vyjádření. Starosta Petr Tulpa si vzal hned úvodní slovo, v němž vyjádřil rozhodnutí radnice prodat zmíněné bytové jednotky podle stále platící metodiky prodeje z roku 1995 i s posledními dodatky z roku 2002.

Do diskuse se přihlásil i pan Holeček, který tak reagoval na svá vystoupení při pondělní besedě a konstatoval, že tímto rozhodnutím radnice dokázala, že se neujala po volbách vlády nad městem, ale jeho správy. „My, nájemníci z diskutovaných domů věříme a doufáme i v další zákonné a správné kroky nového vedení,“ dodal Holeček.

Starosta uzavřel diskusi slovy, že chápe nepopulárnost podobných opatření, ale zároveň vyjádřil i potěšení nad dobrou prací majetkoprávního výboru, který problém otevřelo.

Po zasedání zastupitelstva se na svém třetím mimořádném zasedání sešla také městská rada, která svým usnesením učinila jasné rozhodnutí. Schválila prodej bytů v ulicích Mechová a B.Němcové podle dosud platící metodiky s koeficientem 1,2 a podíl nákladů vložených městem do oprav (po odečtení státních dotací), aby bylo možno v co nejkratším termínu učinit nájemníkům nabídku na koupi, a zároveň uložila Ondřeji Fričovi, řediteli odboru financí a majetku předložit na jednání nejbližší rady města po 1. listopadu 2007 zprávu o výsledku privatizace bytů.

Vytvořeno 10.4.2007 10:33:41 | přečteno 2279x | Petr Vitvar