Bydlíme v ulici U Lesa

Tisková zpráva 04. 05. 2007

Nově zkolaudované rodinné domky ve Mšeně lemují ulici bez názvu, takže obyvatelé objektů jsou vlastně bez adresy. Proto Dopravní a silniční úřad nabídl zastupitelstvu k výběru pět variant nového názvu.

Samotní obyvatelé navrhli název "U Lesa", který vychází z polohy ulice nacházející se v bezprostřední blízkosti lesa a nedaleko už existuje ulice Pod Lesem. Navrhovatelé sami se přikláněli k tomuto tvaru s tím, že název je nekonfliktní, neutrální, jednoduchý a záměny jmen obou ulic se neobávají.

I druhá varianta, "Na Louce" se navrhovatelům zdá logická vzhledem k faktu, že zástavba skutečně vznikala na zelené louce. "Nová Tichá" vychází ze skutečnosti, že nová ulice vychází z ulice Tiché. Autoři návrhů však tuto alternativu nedoporučili s odůvodněním, že spojení dvou přídavných jmen v jednom názvu není šťastným řešením a navíc ve městě existují ulice jak Tichá tak Nová. Jako odkaz na bývalé hojné množství vrby jívy, pyšnící se na jaře květenstvím zvaným lidově kočičky, vyplynul název "Kočičková", poslední varianta "Hlučná" je vlastně opakem názvu předcházející ulice - Tiché. Zastupitelé schválili název U Lesa

Vytvořeno 4.5.2007 12:51:57 | přečteno 2208x | Petr Vitvar
load